The Voice | Magic FM&TV | Витоша | Веселина
гледай слушай
Мондиал 2018: Хърватия е на финал
Мондиал 2018: Хърватия е на финал Четвъртък, 12.07.2018 г., 09:28 ч. Отборът на Златко Далич прекърши надеждите на британците

Хърватия продължава да пише футболната си история, като постигна най-големия си успех с класирането си за финала на световното първенство. Отборът, воден от Златко Далич, спечели с 2:1 срещу Англия след продължения в Москва.

С единствения си точен удар в мача англичаните поведоха в петата минута, като гола вкара Киърън Трипиър. Хърватите съумяха да променят развоя с попаденията на Иван Перишич и Марио Манджукич.

За тях това беше трети пореден успех след 120-минутни мачове. В предните два кръга от преките елиминации хърватите отстраниха след дузпи Дания и домакина Русия.

Във финала в неделя (15-и юли) те ще спорят за купата с Франция. "Петлите" стигнаха до 1:0 срещу Белгия във вторник.