Brian May сподели актуална информация относно бъдещето на легендарната група Queen. Поводът е отбелязването на 50-годишнината от издаването на емблематичната песен "Bohemian Rhapsody".
В интервю за сп. Rolling Stone, May и Roger Taylor категорично заявиха, че групата няма намерение скоро да приключва с концертната си дейност.
„Не мисля, че сме приключили“, каза Taylor. „И не мисля, че ще правим някакво „последно прощално турне“ или нещо подобно. Защото никога не е последно, нали?“
Adam Lambert пое ролята на вокалист през 2011 г. и последно обиколи света с Queen в рамките на мащабното турне "Rhapsody", което завърши в Токио през 2024 г.
В същото интервю May разкри, че групата е работила по нова музика с Lambert, въпреки че не е ясно дали тя ще бъде издадена.
„Не много хора знаят, но с Adam бяхме в студиото и опитвахме различни неща. Засега нищо не се е материализирало. Някои неща е писано да се случат, други – не“, сподели китаристът.
May също така разкри, че групата обсъжда възможността да изнесе концерти в иновативната концертна зала The Sphere ("Сферата") в Лас Вегас, където подпомагани от най-новите и впечатляващи технологии, шоута направиха групи като U2, The Eagles и Backstreet Boys.
„Много съм въодушевен от The Sphere. Събитието запали въображението ми“, призна той, като допълни, че изпълнение на The Eagles в залата го е вдъхновило.
„Седях там, гледах The Eagles и си мислех: ‘Ние трябва да направим това. Нещата, които можем да представим там, ще бъдат невероятни’. Така че да – водим разговори“.
Не за първи път Queen загатват за нова музика. По-рано тази година May сподели:
„Мисля, че е възможно да се случи“.
Подобно мнение изказа и Taylor още през 2024 г., когато беше попитан дали е възможно групата да запише нови песни:
„Мисля, че може би ще го направим. Наскоро с Brian си говорихме и двамата казахме, че ако усетим, че имаме добър материал – защо не? Все още можем да свирим. Все още можем да пеем. Така че не виждам причина да не го направим“.
Последният албум на Queen – "Made In Heaven" – излезе през 1995 г., след смъртта на Freddie Mercury през 1991 г. През 2022 г. групата издаде открито в архивите парче с вокалите на Mercury – "Face It Alone".