Matt Damon се появи в шоуто на Jimmy Kimmel, като буквално излезе от огромен Троянски кон. Поводът беше промоцията на новия филм на Christopher Nolan - „Одисея“, който тръгва по кината на 17 юли.
По време на последния монолог на Jimmy Kimmel преди традиционната му лятна пауза, водещият беше прекъснат от куриер, който внесе статуя на дървен кон, поставена на количка. Секунди след това от него изскочи Matt Damon, а появата му предизвика бурни аплодисменти и поредна комична размяна на реплики между двамата.
„Конят е тук и няма връщане назад“, пошегува се Damon, след което театрално обяви, че е „пропътувал далеч и нашир, през вълни и война, за да спаси тази публика от посредствеността“.
Разбира се, не мина и без типичните за Damon и Kimmel закачки. Двамата дори стигнаха до шеговит „бой“ с дунапренови пръчки, а актьорът не пропусна да подхвърли, че шоуто най-сетне е станало интересно „поне за една минута“.
Публичната „вражда“ между Matt Damon и Jimmy Kimmel продължава вече повече от 20 години и се е превърнала в запазена марка на вечерното шоу. Всичко започва още през 2005 г., когато Kimmel за първи път се шегува, че „няма време за Matt Damon“, а оттогава двамата редовно си разменят иронични нападки в ефир.
Сега Damon използва дългогодишната им комедийна война, за да насочи вниманието към „Одисея“ - един от най-очакваните филми на лятото.