Oasis оглавиха британската класация за албуми

08 септември 2024
Oasis
Снимка от БГНЕС

Дебютният албум на Oasis „Definitely Maybe“ се завърна на върха на класациите в Обединеното кралство в петък, 30 години след издаването си, на фона на вълнението на феновете от предстоящите концерти на британската група следващата година.

„Definitely Maybe“ се нареди директно на първото място, когато излезе през 1994 г., а сега записът се върна на челната позиция в чарта, благодарение и на луксозното издание по случай 30-ата годишнина.

Според сайта на британските класации „Definitely Maybe“ се радва на „ръст от 408% на седмична база“ на продажбите и оглавява класациите за винилови албуми, като повече от половината от седмичния му резултат идва от продажби на плочи.

Oasis заемат също 3-то и 4-то място в класацията за албуми с компилационния албум „Time Flies… (1994-2009)“ и записа от 1996 г. „(What’s The Story) Morning Glory?“. 

Oasis, които за последно оглавиха класацията за албуми в Обединеното кралство през 2010 г., обявиха две допълнителни концертни дати в сряда за своето турне поради огромното търсене от страна на феновете, които отчаяно искат да видят групата на живо за първи път от 15 години.

Бандата се раздели през 2009 г. заради скандалите между братята Gallagher. 

На 31 август хиляди фенове чакаха часове наред на онлайн опашки, за да се сдобият с билети за летните шоута във Великобритания и Ирландия. Доста от тях бяха и неприятно изненадани от схемата за „динамично ценообразуване“ на сайта на разпространителите на билети.

Мнозина смятаха, че ще платят рекламираната цена от 148,50 паунда, но в крайна сметка платиха повече от двойно - 355,20 паунда.

Британският надзорен орган за конкуренцията в четвъртък започна разследване на Ticketmaster относно продажбата на билетите и дали е нарушил закона за защита на потребителите.

Magic - Музиката, която обичаш

Новини

Cardi B отговори на критиците и защити връзката си със Stefon Diggs

преди 5 часа Cardi B отговори на критиците и защити връзката си със Stefon Diggs

Rick Astley разказва за славата в нов филм на BBC

преди 6 часа Rick Astley разказва за славата в нов филм на BBC

Богатството на Бионсе достигна 1 млрд. щатски долара

преди 11 часа Богатството на Бионсе достигна 1 млрд. щатски долара

„Аватар: Огън и пепел“ оглавява отново боксофис класацията на Северна Америка

преди 12 часа „Аватар: Огън и пепел“ оглавява отново боксофис класацията на Северна Америка

Miley Cyrus призна: Отидох на „Оскарите“, за да си намеря работа

преди 29 часа Miley Cyrus призна: Отидох на „Оскарите“, за да си намеря работа

Britney Spears обвини семейството си, че я е изолирало за Коледа

преди 31 часа Britney Spears обвини семейството си, че я е изолирало за Коледа

Анна Курникова и Енрике Иглесиас отбелязаха раждането на четвъртото си дете

преди 35 часа Анна Курникова и Енрике Иглесиас отбелязаха раждането на четвъртото си дете

Най-добрите коледни песни за стимулиране на растежа на стайните растения

преди 36 часа Най-добрите коледни песни за стимулиране на растежа на стайните растения

Harry Styles пусна видео с пиано балада и акцент върху феновете

преди 2 дни Harry Styles пусна видео с пиано балада и акцент върху феновете

„Last Christmas“ е последният сингъл №1 за 2025 г. в Обединеното кралство

преди 2 дни „Last Christmas“ е последният сингъл №1 за 2025 г. в Обединеното кралство

James Cameron ще свика пресконференция, ако реши да се откаже от "Аватар 4" и "Аватар 5"

преди 3 дни James Cameron ще свика пресконференция, ако реши да се откаже от "Аватар 4" и "Аватар 5"

Michael Bublé завършва годината под номер 1 във Великобритания

преди 3 дни Michael Bublé завършва годината под номер 1 във Великобритания