Sabrina Carpenter с ново впечатляващо постижение в британската класация

19 октомври 2024
Sabrina Carpenter
Снимка от БГНЕС

Рекордите продължават да падат в краката на Sabrina Carpenter. 25-годишната американска певица отново е на върха в класацията за сингли на Обединеното кралство. Певицата е първият артист от 71 години, който прекарва 20 седмици под номер 1 в класациите в една календарна година. 

„Taste“ на Carpenter вече осма поредна седмица е начело и се превръща в най-продължителния номер 1 сингъл за годината, изпреварвайки „Stick Season“ на Noah Kahan. Между “Espresso” (седем седмици) и “Please Please Please” (пет седмици), Carpenter става едва вторият изпълнител в историята на класацията, който прекарва толкова дълго на първото място. Единственият друг изпълнител с подобно постижение е Frankie Laine с неговото 28-седмично господство през 1953 г. Американският певец прекара 18 непоследователни седмици под номер 1 с „I Believe“, който остава най-дълго излъчваният в Обединеното кралство сингъл номер 1 в историята, още две седмици с „Hey Joe“ и допълнителни осем с „Answer Me“.

Lady Gaga и Bruno Mars с техния съвместен сингъл „Die With a Smile“ се издигат до нов връх на номер 2, а песента има потенциал да се превърне в претендент и за първото място през следващите седмици.

Charli XCX успя да класира "BRAT" на върха в класацията за албуми. Това се случва след като тя издаде версия на шестия си албум с ремикси на оригиналните песни, в които участват звезди като Ariana Grande, The 1975 и Kesha. Така колекцията най-после стигна челната позиция след 19 седмици в чарта.

James Blunt може да си отдъхне, защото няма да се наложи да си сменя името. Певецът наскоро обеща, че ще се прекръсти с име по избор и идея на британските фенове (те избраха "Blunty McBluntface"), ако юбилейното издание на неговия дебютен албум от 2004 г. "Back to Bedlam" оглави класацията. В серия забавни клипчета в социалните мрежи Blunt показа как се подготвя за момента на истината.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by James Blunt (@jamesblunt)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by James Blunt (@jamesblunt)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by James Blunt (@jamesblunt)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by James Blunt (@jamesblunt)

Това обачe няма да е необходимо, защото албумът му достигна 7-мо място в седмичното подреждане. Все пак това е завръщане на колекцията в топ 10 за първи път от 18 години. 

Издаден през октомври 2004 г. записът се превърна в един от големите хитове в британския чарт и прекара 10 непоследователни седмици под номер 1. От него е и номер 1 сингълът "You’re Beautiful". 20 години по-късно "Back To Bedlam" остава един от най-продаваните във Великобритания албуми за всички времена

След пускането на физическите формати, тематичният албум на Lady Gaga "Harlequin" (към филма с нейно участие "Жокера: Лудост за двама") успя да пробие в топ 20 на 11-та позиция.

Magic - Музиката, която обичаш

Новини

С тържества и шествия отбелязваме 24 май

преди 19 часа С тържества и шествия отбелязваме 24 май

За първи път от 18 години Madonna оглави радиокласациите

преди 22 часа За първи път от 18 години Madonna оглави радиокласациите

Paul McCartney закри последния епизод на шоуто на Stephen Colbert

преди 22 часа Paul McCartney закри последния епизод на шоуто на Stephen Colbert

Евакуираха Ricky Martin по време на концерт заради сълзотворен газ

преди 40 часа Евакуираха Ricky Martin по време на концерт заради сълзотворен газ

Jessie J сподели радостна новина за здравето си

преди 41 часа Jessie J сподели радостна новина за здравето си

Почина Dick Parry - саксофонистът на Pink Floyd от „Dark Side of the Moon"

преди 43 часа Почина Dick Parry - саксофонистът на Pink Floyd от „Dark Side of the Moon"

Phil Collins е отказал да пее на церемонията за Залата на славата на рокендрола

преди 44 часа Phil Collins е отказал да пее на церемонията за Залата на славата на рокендрола

Miley Cyrus беше удостоена със звезда на Алеята на славата в Холивуд

преди 46 часа Miley Cyrus беше удостоена със звезда на Алеята на славата в Холивуд

Излезе трейлър на документалния филм за Earth, Wind & Fire

преди 3 дни Излезе трейлър на документалния филм за Earth, Wind & Fire

Излезе първи кадър от продължението на „Страстите Христови“

преди 3 дни Излезе първи кадър от продължението на „Страстите Христови“

Вече се работи по продължението на биографичния филм „Майкъл“

преди 3 дни Вече се работи по продължението на биографичния филм „Майкъл“

Настоящото турне на Rod Stewart вероятно ще му е последно

преди 4 дни Настоящото турне на Rod Stewart вероятно ще му е последно