След 16 години пауза: The Cure издадоха "Песни от изгубен свят"

01 ноември 2024
The Cure
Снимка от БГНЕС

The Cure издадоха първия си нов албум от 16 години - "Songs of a Lost World". Последният запис на британската група е "4:13 Dream", който излезе през 2008 г.

Новият албум улавя натрапчивия, атмосферен звук, който е определящ за влиянието на The Cure в музиката в продължение на повече от четири десетилетия. Той е единственият в дискографията на групата, чийто автор е единствено фронтменът и китарист на The Cure, Robert Smith.

Пътят към реализирането на колекцията започна с първия сингъл, “Alone”, който беше издаден на 23 септември. По думите на Smith това е “песента, която отключи записа”.

„Веднага щом записахме тази песен, знаех, че това трябва да е началната песен и почувствах, че целият запис е вече е на фокус“, каза той.

Smith прекарва значително време в търсене на правилните думи, за да капсулира тона на записа, като в крайна сметка се връща към фраза, която обмисля от години. 

„От известно време се опитвах да намеря правилната начална фраза за правилната песен, която да отвори пътя към проекта, работейки върху концепцията „да бъдеш сам“, винаги с неприятното усещане, че вече знам каква трябва да бъде началната фраза”. 

Вдъхновението идва, когато Smith си спомня „Остатъци“, стихотворение на британския поет Ърнест Доусън. 

„Веднага щом приключихме записа, си спомних стихотворението „Остатъци“ от британския поет Ърнест Доусън“, отбеляза Smith. „Това беше моментът, в който осъзнах, че песента – и албумът – са се превърнали в нещо конкретно“.

Друга забележителна песен, „A Fragile Thing“, продължава изследването на уязвимостта и неизбежността на промяната. Текстът на песента, „Нищо не можеш да направиш, за да промениш края“, отразява трогателното приемане на непостоянството на живота.

За да отбележат издаването на албума, The Cure ще изнесат единственото си планирано шоу за годината в Лондон, което ще бъде предавано на живо в канала им в YouTube под заглавието „Show of a Lost World: The Cure Live“ на 2 ноември. Утре BBC2 също ще излъчи вечер, посветена на музиката и наследството на The Cure в чест на пускането на албума.

С повече от 30 милиона продадени албума, присъствие в Залата на славата на рокендрола от 2019 г. и четири хедлайнерски изпълнения на "Гластънбъри", наследството на The Cure като една от най-влиятелните групи в Обединеното кралство е неоспоримо. Създадена през 1978 г., групата непрекъснато се преоткрива, като остава вярна на своя мрачен, интроспективен стил.

Magic - Музиката, която обичаш

Новини

Taylor Swift търси лек за самотата във видеото на сингъла „Opalite“

преди 2 часа Taylor Swift търси лек за самотата във видеото на сингъла „Opalite“

Charlie Puth почете Whitney Houston с изпълнението си на Супербоул

преди 23 часа Charlie Puth почете Whitney Houston с изпълнението си на Супербоул

Отрекоха спекулациите, че Bad Bunny е подарил наградата си "Грами" на дете-имигрант

преди 25 часа Отрекоха спекулациите, че Bad Bunny е подарил наградата си "Грами" на дете-имигрант

Bad Bunny с послание на Супербоул - „Единственото нещо, по-силно от омразата, е любовта“

преди 28 часа Bad Bunny с послание на Супербоул - „Единственото нещо, по-силно от омразата, е любовта“

Зов за помощ: Силните хора като Ася също имат нужда от подкрепа

преди 29 часа Зов за помощ: Силните хора като Ася също имат нужда от подкрепа

Вокалистът на 3 Doors Down почина след битка с раково заболяване

преди 2 дни Вокалистът на 3 Doors Down почина след битка с раково заболяване

Смесица от възхищение и критики предизвика Mariah Carey на Игрите в Милано-Кортина

преди 3 дни Смесица от възхищение и критики предизвика Mariah Carey на Игрите в Милано-Кортина

Nick Jonas представя „Sweet To Me” от новия албум „Sunday Best“

преди 4 дни Nick Jonas представя „Sweet To Me” от новия албум „Sunday Best“

Norah Jones и Joshua Homme от Queens of the Stone Age издадоха кавър на класиката „Somethin’ Stupid”

преди 4 дни Norah Jones и Joshua Homme от Queens of the Stone Age издадоха кавър на класиката „Somethin’ Stupid”

ZAYN се завръща към R&B корените си със сингъла „Die For Me“

преди 4 дни ZAYN се завръща към R&B корените си със сингъла „Die For Me“

Мери Бойс Бенд издават четвърти винил в месеца на любовта

преди 4 дни Мери Бойс Бенд издават четвърти винил в месеца на любовта

Harry Styles обяви еднократен концерт в Манчестър за представяне на новия си албум

преди 4 дни Harry Styles обяви еднократен концерт в Манчестър за представяне на новия си албум