БЯЛА ВЕЧЕРЯ - ИСТОРИЯ
Изискан градски пикник с 31-годишна световна история като концепция.
Стартира от Париж, като създател на концепцията е Франсоа Паскиер.
Днес събитието се провежда в десетки градове по света, на почти всички континенти и събира до 20 000 участници в световни дестинации като Париж, Хонг Конг, Сидни, Ню Йорк, Монреал, Дубай, Берлин, Йохансбург и др. от няколко различни организатори.
В България събитието се казва Бяла Вечеря - White Dinner® и се провежда от 3 години. Първото издание на формата Бяла Вечеря е на 27 юли 2017 г в София и е първото за Балканския полуостров. В него се включват 320 участници. Последвано е месец по-късно от Букурещ, Румъния с 800 гости.
Второто издание на формата е през 2018 година, на 12-и юли. Включват се над 560 гости, а събитието се провежда на площад Бански, пред сградата на Регионалния исторически музей на София, по-известно на старите софиянци като Банята. Пее Орлин Павлов, а финалистите от Masterchef – триото Men in the Kitchen (Дани, Ники и Кольо) се включват с презентанция/show cook на място.
Третата Бяла Вечеря е тази година на 7-и юли. Ще пее Миро, oчакваме и други интересни включвания от Мастършефове и изненади на място.
БЯЛА ВЕЧЕРЯ - КОНЦЕПЦИЯ
Тайно място, тайна среща, тайна вечеря.
Клубно събитие, само с регистрации.
Изискан градски пикник на открито, в центъра на града.
Всичко е бяло: Облекло на участниците, аксесоари и сервизи за хранене, покривки, маси и столове.
В предходните формати има доведени много деца и дори бебета в бяло, домашни любимци - бели кучета, има мания с дрескода, която е очарователна.
Изискана атмосфера и конкурс с награди за най-красива маса. Гостите създават сами уюта на масата си чрез порцеланови чинии, свещи, свещници, градински лампи, бели цветя.
Тайно място: Участващите научават в последния момент къде точно ще се проведе събитието. Получават мейл за място и час на среща с координатор, който ги придружава до събитието! Ефектен флашмоб в бяло по улиците на града!
Създаваме и обединяваме: Да седнем всички на една голяма маса! За 30 минути гостите превръщат празно градско място в уникална гала вечеря!
Само поканени /членове на клуба/: За да разберат къде ще се проведе трябва участниците да са предварително записани.
Гостите носят всичко сами: Вечеря, напитки, храна и съдове. Те разпъват сами маси, столове, подреждат покривки, стъклена съдове, храна.
Организаторът в България осигурява оборудване под наем, за тези които нямат, според заявения пакет:
- пакет Премиум включва осигурени места с маса и стол и консумация на премиум италианско вино или немска бира (по избор), а всичко останало може да си донесете сами;
- пакет Стандарт – гостите носят всичко сами.
В слънце или дъжд – събитието се провежда! (не се предвиждат шатри)
Почистват сами: След вечерята всички участници са задължени сами да се погрижат за разтребване и почистване след себе си.
Бяла Вечеря 2017
- гр. София, 27 юли 2017 (четвъртък), Военна Академия „Г.С. Раковски“
- 320+ участници на първото събитие в София.
- Ефектен флашмоб в бяло с 4 тайни срещи в 18:00 ч. на публични места като „Орлов мост“, докторската градина, „театър София“, театър „Зад Канала“
- Програма: Стенд-ъп комеди шоу с новите лица на хумора - група „Нема К‘во“;
Бяла Вечеря 2018
- гр. София, 12 юли 2018
- 560+ участници
- Ефектен флашмоб в бяло със 7 тайни срещи в 18:00 ч. на публични места като Народния театър, Президентството, Съдебната палата, пред ЦУМ и др.
- Орлин Павлов с музикални изпълнения на живо
- Кулинарно шоу с финалистите от @Masterchef 2018
- Шоу на кокили, танцувално шоу с LED светещи лога на White Dinner и на спонсори
Бяла Вечеря 2018 Варна
- Варна, Морска градина, 21 юли 2018
- 180 участници
- Орлин Павлов, шоу на кокили, латино танци и школа по танци
Бяла Вечеря 2019
- Тази година на 07.07.2019 г. в София ще се забавляваме с Миро от Каризма и DJ парти. Мастършеф шоу.
Magic FM е медиен партньор на уникалното събитие.