Janet Jackson обяви голям концерт във Великобритания това лято

02 юни 2026
Janet Jackson
Снимка от БГНЕС

Janet Jackson обяви специален концерт във Великобритания, който ще се състои това лято. На сцената към нея ще се присъединят Wyclef Jean и британските R&B легенди Soul II Soul.

В началото на годината певицата загатна, че феновете ѝ ги очаква „приятна изненада“ през 2026 г., а сега стана ясно, че тя ще изнесе един-единствен концерт на територията на Обединеното кралство в имението Сандрингам в графство Норфолк.

Janet Jackson ще бъде хедлайнер на вечерта на 19 август в рамките на тазгодишното издание на фестивала „HeritageLive“. 

Фестивалът ще предложи и други звездни концерти през седмицата. На 20 август на сцената ще се качи Lionel Richie, на 22 август - Ricky Martin, а на 23 август публиката ще види Eric Clapton.

Giles Cooper от „HeritageLive“ коментира:

„Изключително сме щастливи да приветстваме Janet Jackson в програмата ни в имението Сандрингам. Фестивалът винаги се е стремил да представя най-големите световни артисти на специални места. Janet е истинска музикална кралска особа - изпълнител с влияние, каталог от хитове и сценично присъствие, които вдъхновяват поколения.“

Той допълни, че участието на артист от нейния ранг в толкова престижна и историческа обстановка обещава едно наистина незабравимо събитие.

Миналия месец четвъртият албум на Janet Jackson - „Rhythm Nation 1814“ от 1989 г. - беше включен в Залата на славата на "Грами". Певицата лично прие отличието заедно със съпродуцента на проекта Terry Lewis.

Последният албум на Janet Jackson остава „Unbreakable“ от 2015 г. Въпреки това неотдавнашните ѝ намеци, че подготвя нещо ново през тази година, породиха спекулации сред феновете, че може би работи и по нов музикален проект.

Magic - Музиката, която обичаш

Новини