Китарата на Kirk Hammett от последния концерт на Black Sabbath беше продадена на търг

28 ноември 2025
Metallica
Снимка от БГНЕС

Китара, на която Kirk Hammett е свирил по време на последния концерт на Black Sabbath, беше продадена за впечатляващите 76 800 долара.

Музикантът от Metallica предложи 150 свои инструмента в годишния търг "Played, Worn and Torn" на Julien’s Auctions, но именно сребърната му Gibson SG, използвана по време на последното шоу на покойния Ozzy Osbourne в Бирмингам през юли, се превърна в акцент.

Първоначално оценена на 4 000–6 000 долара, китарата надмина прогнозите над 12 пъти.

Тя обаче не беше най-скъпият инструмент на Kirk, който смени собственика си. Друга негова китара от 1985 г. се продаде за внушителните 160 000 долара, а трета, от 1996 г., с прозрачно тяло, достигна крайна цена от 89 600 долара.

Въпреки че търгът включваше артикули от звезди като Elvis Presley, Beatles и Bob Dylan, най-скъпият лот беше китара, собственост на Keith Richards от Rolling Stones. Подписаната от музиканта Gibson Les Paul Standard от 1960 г. се продаде за впечатляващите 192 000 долара.
 

Magic - Музиката, която обичаш

Новини