"Малките детайли" с Димитър Маринов оглави бокс офиса

Главни роли в лента изпълняват Denzel Washington и Rami Malek

01 Февруари 2021
social
Снимка от facebook

Трилърът "Малките детайли" с Denzel Washington и Rami Malek оглави бокс офис класацията на Северна Америка с приходи от 4,8 милиона щатски долара. В обикновени времена подобни приходи биха означавали провал. В условията на пандемия обаче това е един от най-силните дебюти.

Филмът е прожектиран в 2171 киносалона в САЩ и Канада. В същото време е предлаган по HBO Max срещу месечна такса, която е по-малка от билет за кино. Той е един от 17-те филма на "Warner Bros.", с планирани едновременни премиери в киносалоните и HBO Max. От стрийминг канала не са съобщили колко хора са го гледали, но според киностудиото лентата "незабавно се е изстреляла на първо място". Режисьор на "Малките детайли" е John Lee Hancock. Филмът е за двама полицаи, които се опитват да заловят сериен убиец. В него малка роля има и единственият български актьор, носител на "Оскар", Димитър Маринов.

Димитър Маринов: С Дензъл Уошингтън се работи трудно

На световния пазар "Малките детайли" излезе в киносалоните на 18 държави. Приходите от филма в света са 2,8 милиона долара. Най-голям дял има Русия с 1,1 милиона долара , следвана от Саудитска Арабия.

На второ място в бокс-офис класацията на Северна Америка е анимацията "Круд: Нова епоха" с 1,84 милиона долара. Следва "Жената чудо 1984" с 1,3 милиона долара. За шест седмици супергеройската продукция е донесла 39,2 милиона долара от прожекции в Северна Америка в условията на пандемията. Приходите от първия филм през 2017 г. бяха почти толкова само през първия ден на вътрешния пазар - 38 милиона долара.

Екшън трилърът "Стрелецът" с Liam Neeson в главната роля слезе на четвърто място в бокс-офис класацията на Северна Америка, след като я оглавяваше две седмици. Приходите от него са 1,25 милиона долара от 2018 киносалона. Пети е "Ловец на чудовища" с Milla Jovovich с приходи от 740 000 долара.

Драмата "Свръхнова" с Colin Firth и Stanley Tucci дебютира в 330 киносалона с приходи от едва 98 670 долара. Отзивите за филма обаче са отлични.

Новини

Harry Styles обяви еднократен концерт в Манчестър за представяне на новия си албум

преди 1 час Harry Styles обяви еднократен концерт в Манчестър за представяне на новия си албум

Noel Gallagher получава признанието за автор на песни на тазгодишните награди BRIT

преди 4 часа Noel Gallagher получава признанието за автор на песни на тазгодишните награди BRIT

Mark Ronson ще бъде почетен с награда BRIT за изключителен принос към музиката

преди 27 часа Mark Ronson ще бъде почетен с награда BRIT за изключителен принос към музиката

Изпълнението на Lady Gaga на наградите "Грами" за малко да не се случи

преди 29 часа Изпълнението на Lady Gaga на наградите "Грами" за малко да не се случи

Китайският национален театър гостува за първи път в България по повод Китайската Нова година

преди 2 дни Китайският национален театър гостува за първи път в България по повод Китайската Нова година

Новият трейлър на „Michael“ акцентира върху отношенията на Краля на попа с баща му

преди 2 дни Новият трейлър на „Michael“ акцентира върху отношенията на Краля на попа с баща му

Критики към Sabrina Carpenter заради гълъб, и към Lady Gaga - заради пера

преди 2 дни Критики към Sabrina Carpenter заради гълъб, и към Lady Gaga - заради пера

The Cure спечелиха първите две награди "Грами" в кариерата си

преди 2 дни The Cure спечелиха първите две награди "Грами" в кариерата си

Cher създаде забавен хаос по време на церемонията на наградите "Грами"

преди 3 дни Cher създаде забавен хаос по време на церемонията на наградите "Грами"

Старите правила се сблъскват с новата реалност в "Дяволът носи Прада 2"

преди 3 дни Старите правила се сблъскват с новата реалност в "Дяволът носи Прада 2"

И носителите на наградите "Грами" са...

преди 3 дни И носителите на наградите "Грами" са...

Mel C отново загатна за възможно турне на Spice Girls в пълен състав

преди 4 дни Mel C отново загатна за възможно турне на Spice Girls в пълен състав