Tracy Chapman ще пее на наградите "Грами" в неделя

01 Февруари 2024
Tracy Chapman
Снимка от YouTube screenshot

Tracy Chapman ще изпълни своя емблематичен химн „Fast Car“ в дует с Luke Combs по време на наградите „Грами“ в неделя вечерта, съобщи Rolling Stone.

Сингълът достигна исторически върхове след кавър на Luke Combs, който оглави кънтри еърплей класацията на Billboard, превръщайки Chapman в първата чернокожа жена, която самостоятелно има авторските заслуга за кънтри хит номер едно.

След като завърши последното си турне през 2009 г., Chapman е свирила пред камерите само три пъти, уточнява Variety.

„Никога не съм очаквала да попадна в кънтри класациите, но за мен е чест да бъда там“, каза Chapman по-рано пред Billboard, когато говори за кънтри тласъка, който песента получи, след като Combs пусна кавъра си през април миналата година. „Щастлива съм за Luke и неговия успех и съм благодарна, че нови фенове откриха и прегърнаха „Fast Car““.

Нейният хит сингъл пожъна успех още с издаването си през 1988 г., след това отново през 2015 г. с възраждане като парче с тропически хаус привкус в ръцете на Jonas Blue и Dakota. А 35 години след дебюта на песента, интерпретацията на Combs достигна номер 2 в Hot 100 миналото лято и спечели кънтри наградите за песен и сингъл на годината.

Победата за Chapman в категорията за песен на годината бележи отдавна чакано събитие. Наградите за кънтри музика са проведени за първи път през 1967 г. и през 56-те години от връчването на първите отличия никога не е имало тъмнокож автор на песни – мъж или жена – който да спечели наградата „Песен на годината“, преди Chapman да вземе миналогодишния трофей.

Новини

Madonna отпразнува рождения си ден с мечтано пътуване до Италия

преди 11 часа Madonna отпразнува рождения си ден с мечтано пътуване до Италия

„Кетаминовата кралица“ се призна за виновна за смъртта на Matthew Perry

преди 15 часа „Кетаминовата кралица“ се призна за виновна за смъртта на Matthew Perry

Ricky Martin и Busta Rhymes получават почетни отличия от Видео музикалните награди

преди 16 часа Ricky Martin и Busta Rhymes получават почетни отличия от Видео музикалните награди

Лимитирани издания на новия албум на Taylor Swift бяха разпродадени за по-малко от час

преди 17 часа Лимитирани издания на новия албум на Taylor Swift бяха разпродадени за по-малко от час

YouTube влиза в надпреварата за правата за излъчване на наградите "Оскар"

преди 34 часа YouTube влиза в надпреварата за правата за излъчване на наградите "Оскар"

Helen Mirren за новия Джеймс Бонд: „Не може да бъде жена. Просто не става“

преди 35 часа Helen Mirren за новия Джеймс Бонд: „Не може да бъде жена. Просто не става“

Sabrina Carpenter представи новия си албум пред фенове

преди 2 дни Sabrina Carpenter представи новия си албум пред фенове

Kylie Minogue отговори на сравненията с Taylor Swift

преди 3 дни Kylie Minogue отговори на сравненията с Taylor Swift

Maroon 5 представиха “Love Is Like” и обявиха турне

преди 4 дни Maroon 5 представиха “Love Is Like” и обявиха турне

Leonardo DiCaprio разкри кой е най-големият пропуск в кариерата му

преди 5 дни Leonardo DiCaprio разкри кой е най-големият пропуск в кариерата му

Обложка/и, премиерна дата и траклист - всичко за новия албум на Taylor Swift

преди 5 дни Обложка/и, премиерна дата и траклист - всичко за новия албум на Taylor Swift

Joe Perry охлади надеждите за ново турне на Aerosmith

преди 6 дни Joe Perry охлади надеждите за ново турне на Aerosmith