Billy Joel отложи концертите си за следващите 4 месеца

12 март 2025
Billy Joel
Снимка от Sony Music/ Вирджиния Рекърдс

Billy Joel отлага всичките си концерти през следващите четири месеца поради скорошна операция за „медицинско състояние“, което ще изисква физиотерапия и наблюдение от лекар.

„Въпреки че съжалявам, че отложих концертите, здравето ми трябва да е на първо място“, казва Joel в изявление, което отбелязва, че „се очаква да се възстанови напълно. 

„Очаквам с нетърпение да се върна на сцената и да споделя радостта от музиката на живо с нашите невероятни фенове. Благодаря ви за разбирането“.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Billy Joel (@billyjoel)

Joel ще поднови концертите си на 5 юли в Питсбърг. Отложените изяви в Торонто, Детройт, Сиракуза, Милуоки, Шарлот, Солт Лейк Сити, Единбург и Ливърпул ще се проведат по-късно тази година или през 2026 г. Обявени са нови дати за почти всички от тях.

Последният концерт на Joel преди паузата беше на 22 февруари в Кънектикът. Тогава той се спъна докато изпълняваше “It’s Still Rock and Roll to Me”, но бързо се съвзе и завърши шоуто.

В началото на миналата година Joel издаде “Turn the Lights Back On” - първата му нова песен от 2007 г., когато излезе “Christmas in Fallujah”. Тя е в съавторство и продуцирана от Freddy Wexler - дългогодишен почитател на Joel, който е работил с много звезди, сред които Justin Bieber, Ariana Grande, Celine Dion и Selena Gomez.

Песента беше изпълнена за първи път на живо на наградите "Грами" през 2024 г. В следващите месеци тя звучеше и на концертите на Joel, преди той да извати от сетлиста през юни. Въпреки липсата на нова музика музикантът продължава да изнася концерти пред пълни стадиони в Северна Америка и Европа.

Magic - Музиката, която обичаш

Новини

Harry Styles пусна видео с пиано балада и акцент върху феновете

преди 12 часа Harry Styles пусна видео с пиано балада и акцент върху феновете

„Last Christmas“ е последният сингъл №1 за 2025 г. в Обединеното кралство

преди 18 часа „Last Christmas“ е последният сингъл №1 за 2025 г. в Обединеното кралство

James Cameron ще свика пресконференция, ако реши да се откаже от "Аватар 4" и "Аватар 5"

преди 36 часа James Cameron ще свика пресконференция, ако реши да се откаже от "Аватар 4" и "Аватар 5"

Michael Bublé завършва годината под номер 1 във Великобритания

преди 38 часа Michael Bublé завършва годината под номер 1 във Великобритания

На 65-годишна възраст почина Perry Bamonte от The Cure

преди 42 часа На 65-годишна възраст почина Perry Bamonte от The Cure

Sabrina Carpenter подари на феновете си "Man’s Best Friend (Bonus Track Version)"

преди 2 дни Sabrina Carpenter подари на феновете си "Man’s Best Friend (Bonus Track Version)"

Jennifer Aniston отпразнува първата си Коледа с Jim Curtis

преди 2 дни Jennifer Aniston отпразнува първата си Коледа с Jim Curtis

Mariah Carey влезе в историята със 100 седмици под №1 в американската класация

преди 3 дни Mariah Carey влезе в историята със 100 седмици под №1 в американската класация

Celine Dion като Гринч: Тиха нощ? Не и докато аз съм на пост...

преди 3 дни Celine Dion като Гринч: Тиха нощ? Не и докато аз съм на пост...

Taylor Swift отново показа щедростта си с няколко големи дарения преди Коледа

преди 3 дни Taylor Swift отново показа щедростта си с няколко големи дарения преди Коледа

Elton John стана платинен в САЩ за Коледа

преди 3 дни Elton John стана платинен в САЩ за Коледа

Първият тийзър на „Avengers: Doomsday“ потвърди завръщането на Първия отмъстител

преди 4 дни Първият тийзър на „Avengers: Doomsday“ потвърди завръщането на Първия отмъстител