Фенове съдят Madonna заради забавено начало на концерт

19 януари 2024
Madonna
Снимка от instagram.com/madonna

Фенове на Madonna съдят американската певица за закъснение с повече от два часа за шоу миналия месец в Ню Йорк, според съдебни документи.

Двамата недоволстващи заявяват, че шоуто е трябвало да започне в 20:30 ч. и през трите вечери, но във всеки случай е започвало след 22:30 ч.,  завършвайки около 01:00 ч.

В жалбата се казва, че те "не биха платили за билети", ако знаеха, че ще приключи толкова късно.

Делото, заведено от Michael Fellows и Jonathan Hadden, гласи, че "много притежатели на билети, които са посещавали концерти през седмицата, е трябвало да стават рано, за да отидат на работа и/или да се погрижат за семейните си задължения на следващия ден".

Те съдят промоутъра Live Nation и залата Barclays Center за "фалшива реклама, небрежно невярно представяне и нечестни и измамни търговски практики".

„Ответниците не са уведомили притежателите на билети, че концертите ще започнат много по-късно от началния час, отпечатан на билета и както е обявено, което доведе до това притежателите на билети да чакат с часове“, се казва в документа.

Съдебните документи също така казват, че Madonna „има дълга история на пристигане и започване на концертите си със закъснение, понякога с няколко часа“, цитирайки примери, включително „нейното турне "Rebel Heart" през 2016 г., турнето ѝ "Madame X" през 2019-2020 г. и предишни турнета, където Madonna непрекъснато започвала концертите си с над два часа закъснение".

Размерът на щетите, понесени от жалбоподателите, не се уточняват. 

Това не е първият път, когато феновете възразяват срещу закъснението на певицата за концерти, а през 2019 г. фен заведе дело за забавяне на шоу в САЩ, но той доброволно се отказа от жалбата малко по-късно. 

През същата година Madonna сподели своя публикация на живо на сцената, в която каза на феновете:

„Има нещо, което всички трябва да разберете. А то е, че една кралица никога не закъснява“.

Разпродаденото турне "Celebration" на Madonna събра най-големите ѝ хитове и  включва повече от 40 песни от кариерата ѝ. С него тя отпразнува 40-ата годишнина от големия си пробив със сингъла "Holiday". Обиколката мина през САЩ, Канада и Европа.

Певицата преживя екстремна здравословна ситуация миналото лято, след като беше открита в безсъзнание в апартамента си в Ню Йорк през юни и беше откарана по спешност в болница, където получи лечение от сериозна бактериална инфекция.

По-късно тя каза, че е "късметлийка, че е жива" и отложи началото на турнето от юли за октомври миналата година.

 

Новини

Вокалистът на 3 Doors Down почина след битка с раково заболяване

преди 17 часа Вокалистът на 3 Doors Down почина след битка с раково заболяване

Смесица от възхищение и критики предизвика Mariah Carey на Игрите в Милано-Кортина

преди 39 часа Смесица от възхищение и критики предизвика Mariah Carey на Игрите в Милано-Кортина

Nick Jonas представя „Sweet To Me” от новия албум „Sunday Best“

преди 2 дни Nick Jonas представя „Sweet To Me” от новия албум „Sunday Best“

Norah Jones и Joshua Homme от Queens of the Stone Age издадоха кавър на класиката „Somethin’ Stupid”

преди 2 дни Norah Jones и Joshua Homme от Queens of the Stone Age издадоха кавър на класиката „Somethin’ Stupid”

ZAYN се завръща към R&B корените си със сингъла „Die For Me“

преди 2 дни ZAYN се завръща към R&B корените си със сингъла „Die For Me“

Мери Бойс Бенд издават четвърти винил в месеца на любовта

преди 2 дни Мери Бойс Бенд издават четвърти винил в месеца на любовта

Harry Styles обяви еднократен концерт в Манчестър за представяне на новия си албум

преди 3 дни Harry Styles обяви еднократен концерт в Манчестър за представяне на новия си албум

Noel Gallagher получава признанието за автор на песни на тазгодишните награди BRIT

преди 3 дни Noel Gallagher получава признанието за автор на песни на тазгодишните награди BRIT

Mark Ronson ще бъде почетен с награда BRIT за изключителен принос към музиката

преди 4 дни Mark Ronson ще бъде почетен с награда BRIT за изключителен принос към музиката

Изпълнението на Lady Gaga на наградите "Грами" за малко да не се случи

преди 4 дни Изпълнението на Lady Gaga на наградите "Грами" за малко да не се случи

Китайският национален театър гостува за първи път в България по повод Китайската Нова година

преди 5 дни Китайският национален театър гостува за първи път в България по повод Китайската Нова година

Новият трейлър на „Michael“ акцентира върху отношенията на Краля на попа с баща му

преди 5 дни Новият трейлър на „Michael“ акцентира върху отношенията на Краля на попа с баща му