Shakira и Burna Boy обединиха сили за „Dai Dai“ ("Хайде, хайде") - официалната песен на Световното първенство по футбол през 2026 г.
Парчето беше представено по време на събитието Global Citizen NOW в Ню Йорк и ще бъде химн на новосъздадения Глобален фонд за гражданско образование на ФИФА. Инициативата има амбицията да събере 100 милиона долара до края на турнира, които ще бъдат насочени към достъп до качествено образование и спорт за деца от уязвими общности по света.
Shakira поема и сериозен благотворителен ангажимент към каузата, като ще дари своите приходи от „Dai Dai“ на фонда. От Sony Music обещават да удвоят първите събрани 250 000 долара, а певицата ще дарява и по 1 долар от всеки продаден билет за предстоящото си турне „Las Mujeres Ya No Lloran“.
„Футболът и музиката говорят един и същ език. Те събират хората, независимо откъде са“, заяви Burna Boy по повод проекта.
Междувременно Shakira беше обявена и за един от хедлайнерите на първото в историята шоу на полувремето на финала на Световното първенство. На 19 юли тя ще излезе на сцената заедно с Madonna и BTS в мащабен спектакъл, който ще съчетае музика, спорт и глобална попкултура.
Новината идва малко след впечатляващия концерт на Shakira на плажа Копакабана в Рио, който събра повече от два милиона души. Събитието „Todo Mundo No Rio“ е донесло приблизително 800 милиона долара за местната икономика, а на сцената като специални гости се появиха Anitta и Ivete Sangalo.
За Burna Boy „Dai Dai“ е поредната стъпка в кариера, която успешно свързва африканската музика със световната сцена. Наскоро изпълнителят се появи и на шоуто на NBA All-Star Game.
Феновете ще могат да видят Shakira това лято по време на ограничената ѝ серия концерти в САЩ, както и през октомври, когато тя ще изнесе 11-дневна резиденция на специално изграден стадион в Мадрид. Турнето „Las Mujeres Ya No Lloran“ вече се определя като най-касовото турне на латино изпълнител в историята.